Jump to content

Scottish Junior Cup


Recommended Posts

Clydebuilt Home Improvements Scottish Junior Cup : 1st Round Draw

Ties to be played on Saturday 27th August 2022, kick off 2.30om.

  1. Glasgow United V Blantyre Victoria
  2. Aberdeen East End V Lanark United             
  3. Rothie Rovers V Armadale Thistle                
  4. Vale of Leven V Banchory St Ternans                      
  5. Blairgowrie Juniors V Stonehaven                
  6. Kirriemuir Thistle V Broughty Athletic            
  7. Forfar West End V Kilsyth Rangers              
  8. Montrose Roselea V Maud                
  9. Buchanhaven Hearts V Ashfield                    
  10. Dundee North End V Deveronside            
  11. Vale of Clyde V Gartcairn Juniors            
  12. Lochee Harp V Newmachar            
  13. Wishaw V Bridge of Don Thistle            
  14. Glasgow Perthshire V Cruden Bay            
  15. Dufftown V Maryhill            
  16. Ardeer Thistle V Johnstone Burgh            
  17. Rossvale V Muirkirk Juniors             
  18. Craigmark V Largs Thistle            
  19. Colony Park Juniors V Bellshill Athletic            
  20. Letham V Burghead Thistle            
  21. Lesmahagow Juniors V Hermes            
  22. Glenafton Athletic V East Kilbride Thistle             
  23. Dundee Downfield V Dyce            
  24. Livingston United V Yoker Athletic            
  25. Petershill V Nairn St Ninian            
  26. Lossiemouth United V Arbroath Victoria            
  27. Arthurlie V Harthill Royal            
  28. Forres Thistle V Aberdeen University
  29. Islavale V Dalry Thistle          
  30. Banks o Dee Juniors V Newmains United    
  31. Dundee East Craigie V Cambuslang Rangers          
  32. Dundee Violet V Culter            
  33. Greenock Juniors V Saltcoats Victoria             
  34. Scone Thistle V New Elgin
  35. Lugar Boswell Thistle V Forfar United           
  36. Irvine Victoria V Fraserburgh United 
  37. Brechin Victoria V Maybole
  38. Carluke Rovers V Ellon United            
  39. Longside V Stoneyburn            
  40. Royal Albert V West Calder United
  41. Dundee St James V St Anthony’s     
  42. Coupar Angus V Beith Juniors          
  43. Troon V Ardrossan Winton Rovers   
  44. Cumbernauld United V Shotts Bon Accord
  45.  
  46. Byes:

    Thorniewood United, Kilbirnie Ladeside, Larkhall Thistle, Bathgate Thistle, Hurlford United, Glentanar, St Roch’s, Kirkintilloch Rob Roy, Sunnybank, Stoneywood Parkvale, Auchinleck Talbot, Cumnock Juniors, Darvel, Benburb, Irvine Meadow, Rutherglen Glencairn, Carnoustie Panmure, Lochee United, Tayport, Syngenta.

    22 Jul 2022
     
               
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...