Jump to content

The Fitba North All-In Non-League Cup 2021/22


Recommended Posts

This nonsense commenced on the weekend. 248 teams. 8 byes, 120 ties. 

FORMAT...

First round - 248 teams entered. 8 teams receive a bye to the second round, leaving 240 teams and thus 120 winners.
Second round - 120 winners +8 byes = 128 teams > 64 winners
Third round - 64 teams > 32
Fourth round - 32 teams > 16
Fifth round - 16 teams > 8
Sixth round - 8 teams > 4
Semi finals (over two legs) - 4 teams > 2
Final (over two legs) - 2 teams > 1 winner

ROLL OF HONOUR...

2013/14 - Dundee North End
2014/15 - Kennoway Star Hearts
2015/16 - Kinnoull
2016/17 - Darvel
2017/18 - Banks O'Dee
2018/19 - Banks O'Dee
2019/20 - Banks O'Dee
2020/21 - Not played
2021/22 - TBC!

The first round draw was done last week and the first round games began on Friday, August 13th. Not every league involved has started yet, so the first round will take a while to sort out, as ever. Will post the draw presently. 

Link to comment
Share on other sites

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP 2021/22

FIRST ROUND DRAW

Whitehills v East Stirlingshire
Forres Thistle v Edinburgh South
Glenafton Athletic v Spartans (SWPL)
Johnstone Burgh v Girvan
Glenrothes v Gretna 2008
Neilston v Muirkirk Juniors
Clachnacuddin v Glasgow Perthshire
West Calder United v Oakley United
Dundee St James v Maryhill
Livingston United v Fraserburgh United
Coupar Angus v Lochmaben
Darvel v Jeanfield Swifts
Scone Thistle v Bathgate Thistle
Tayport v Haddington Athletic
Newmachar United v BSC Glasgow
Dundee North End v Edinburgh United
Forres Mechanics v Wick Academy
St Roch's v Bellshill Athletic
Irvine Meadow v Ashfield
Alness United v Orkney
Aberdeen University v St Andrews United
Nairn St Ninian v Lochore Welfare
Petershill v Finnart
Longside v Carnoustie Panmure
Royal Albert v Glenvale
Deveronvale v Rangers (SWPL)
Dufftown v Crossgates Primrose
Deveronside v Lochar Thistle
Renfrew v Thornton Hibs
Islavale v Luncarty
Glasgow United v Hamilton Academicals (SWPL)
Lesmahagow v Carluke Rovers
Buchanhaven Hearts v St Cadoc's
Burghead Thistle v Aberdeen (SWPL)
Partick Thistle (SWPL)* v Celtic (SWPL)
Kirriemuir Thistle v Kilsyth Rangers
Blackburn United v Dyce Juniors
Dunipace v Formartine United
Newton Stewart v Armadale Thistle
Hibernian (SWPL) v Cruden Bay
Hearts (SWPL) v Stonehaven
Arniston Rangers v Tynecastle
St Duthus v Lugar Boswell Thistle
Stoneyburn v Keith
Letham v Burntisland Shipyard
Preston Athletic v Cumnock Juniors
Banchory St Ternan v Cumbernauld Colts
Broxburn Athletic v Arthurlie
Bo'ness United v Cumbernauld United
Buckie Thistle v Heriot-Watt University
Hermes v Forfar West End
Ellon United v Beith Juniors
Loch Ness v Edinburgh College
Dalbeattie Star v Wishaw
Kilbirnie Ladeside v Penicuik Athletic
BSC Glasgow v Glasgow City (SWPL)
Rutherglen Glencairn v Sunnybank
Strathspey Thistle v Brechin Victoria
Easthouses Lily MW v Dunbar United
Kennoway Star Hearts v Craigroyston
Dundee Violet v Tranent Juniors
The Spartans v Greenock Juniors
Inverness Athletic v Caledonian Braves
Lochgelly Albert v Dundonald Bluebell
Maybole Juniors v Troon
Newmains United v Vale of Leven
Nithsdale Wanderers v St. Peter's
Arbroath Victoria v Kilsyth Athletic
East Kilbride Thistle v Kinnoull
Maud v Banks O'Dee
Brora Rangers v Bo'ness Athletic
Kirkintilloch Rob Roy v Creetown
Forfar United v Bonnyrigg Rose Athletic
Benburb v Lanark United
Edinburgh University v Bridge of Don Thistle
Glentanar v Larkhall Thistle
University of Stirling v Rothes
Port Glasgow v Auchinleck Talbot
Bonar Bridge v Largs Thistle
Lochee Harp v Turriff United
Lochee United v Harthill Royal
Threave Rovers v Irvine Victoria
Vale of Clyde v Whitletts Victoria
Gala Fairydean Rovers v Ardrossan Winton Rovers
Newburgh v Abbey Vale
Golspie Sutherland v Civil Service Strollers
Tweedmouth Rangers v Inverkeithing Hillfield Swifts
Rosyth v Nairn County
Kello Rovers v Campbeltown Pupils
Glasgow University v Cambuslang Rangers
St Anthony's v Wigtown & Bladnoch
Rothie Rovers v Rossvale
Fraserburgh v Kirkcaldy & Dysart
Pumpherston v Culter
Fauldhouse United v Berwick Rangers
Huntly v Dalkeith Thistle
Blantyre Victoria v East Craigie
Syngenta v Bonnyton Thistle
East Kilbride v Hurlford United
Dalry Thistle v Mid-Annandale
Drumchapel United v Linlithgow Rose
Thorniewood United v Lothian Thistle Hutchison Vale
Hall Russell United v Whitburn
Saltcoats Victoria v Sauchie Juniors
Craigmark Burntonians v Halkirk United
Thurso v Stoneywood Parkvale
Lossiemouth v Invergordon
Colony Park v Hill of Beath Hawthorn
Montrose Roselea v Ardeer Thistle
Upper Annandale v Coldstream
Scourie v Clydebank
Kilwinning Rangers v Newtongrange Star
Camelon Juniors v Downfield
Shotts Bon Accord v Leith Athletic
Brechin City v Gartcairn
Inverurie Loco Works v Broughty Athletic
New Elgin v Musselburgh Athletic
Pollok v East End
Peebles Rovers v Yoker Athletic
Hawick Royal Albert United v Whitehill Welfare

BYES

Forth Wanderers, Harmony Row, Motherwell (SWPL), Ormiston, Vale of Leithen, St Cuthbert Wanderers, Blairgowrie, Fort William

* - Partick Thistle (SWPL) replace Forfar Farmington, who have nixed their participation in the coming SWPL season. 

TIP

Use CTRL+F to find your team in the above list.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP

FIRST ROUND RESULTS - FRIDAY, AUGUST 13th – SUNDAY – AUGUST 15th, 2021

COMPLETED TIES…

Forres Mechanics 3-1 Wick Academy
Maud 0-11 Banks O'Dee
Hermes 2-3 Forfar West End
Strathspey Thistle 1-0 Brechin Victoria
Lochee Harp 3-0 Turriff United
Dundee North End 2-3 Edinburgh United
University of Stirling 1-2 Rothes
Blackburn United 2-1 Dyce Juniors
Dufftown 1-2 Crossgates Primrose
New Elgin 0-2 Musselburgh Athletic
Colony Park 0-2 Hill of Beath Hawthorn
Camelon Juniors 1-4 Downfield
Dundee Violet 3-1 Tranent Juniors
Arniston Rangers 4-1 Tynecastle
Fraserburgh 3-7 Kirkcaldy & Dysart
Huntly 4-0 Dalkeith Thistle
Aberdeen University 1-0 St Andrews United
Tayport 1-3 Haddington Athletic
Tweedmouth Rangers 0-3 Inverkeithing Hillfield Swifts
Letham 1-3 Burntisland Shipyard
Easthouses Lily MW 0-2 Dunbar United
Lochgelly Albert 4-0 Dundonald Bluebell
Buckie Thistle 5-0 Heriot-Watt University
Forres Thistle 3-2 Edinburgh South
Nairn St Ninian 1-4 Lochore Welfare
Hawick Royal Albert United 1-3 Whitehill Welfare
Scone Thistle 0-3 Bathgate Thistle
West Calder United 4-0 Oakley United
Brora Rangers 0-7 Bo'ness Athletic
Hall Russell United 1-3 Whitburn
Stoneyburn 2-0 Keith
Livingston United 8-1 Fraserburgh United
Deveronside 0-1 Lochar Thistle
Newburgh 1-3 Abbey Vale
Syngenta 2-1 Bonnyton Thistle
Blantyre Victoria 1-5 East Craigie
Kilbirnie Ladeside 1-2 Penicuik Athletic
Darvel 2-0 Jeanfield Swifts
Longside 3-5 Carnoustie Panmure
Rutherglen Glencairn 0-2 Sunnybank
Bo'ness United 0-1 Cumbernauld United
East Kilbride 1-0 Hurlford United
Ellon United 0-2 Beith Juniors
Preston Athletic 2-1 Cumnock Juniors
Pollok 0-6 East End
Rothie Rovers 9-1 Rossvale
Nithsdale Wanderers 1-2 St. Peter's
Arbroath Victoria 2-5 Kilsyth Athletic
Lochee United 4-1 Harthill Royal
Drumchapel United 1-2 Linlithgow Rose
Peebles Rovers 3-2 Yoker Athletic
Petershill 1-3 Finnart
Gala Fairydean Rovers 5-1 Ardrossan Winton Rovers
Thorniewood United 3-2 Lothian Thistle Hutchison Vale
Buchanhaven Hearts 2-3 St Cadoc's
Brechin City 2-0 Gartcairn
Irvine Meadow 2-6 Ashfield
Newmains United 2-1 Vale of Leven
Shotts Bon Accord 2-8 Leith Athletic
Maybole Juniors 2-3 Troon
Threave Rovers 3-0 Irvine Victoria
Johnstone Burgh 3-2 Girvan
Saltcoats Victoria 0-1 Sauchie Juniors
Broxburn Athletic 4-3 Arthurlie
Montrose Roselea 0-1 Ardeer Thistle
The Spartans 3-0 Greenock Juniors
Dalbeattie Star 1-0 Wishaw
Kirriemuir Thistle 3-5 Kilsyth Rangers
Clachnacuddin 4-3 Glasgow Perthshire
Neilston 0-3 Muirkirk Juniors
Benburb 2-0 Lanark United
Vale of Clyde 1-4 Whitletts Victoria
St Anthony's 3-1 Wigtown & Bladnoch
Royal Albert 2-3 Glenvale
Port Glasgow 5-1 Auchinleck Talbot
Renfrew 1-0 Thornton Hibs
Glentanar 1-2 Larkhall Thistle
Forfar United 2-7 Bonnyrigg Rose Athletic
Edinburgh University 0-3 Bridge of Don Thistle

GOING TO A REPLAY…

Inverurie Loco Works 0-0 Broughty Athletic
Whitehills 1-1 East Stirlingshire
Glenrothes 1-1 Gretna 2008
Fauldhouse United 3-3 Berwick Rangers
Pumpherston 2-2 Culter
Coupar Angus 0-0 Lochmaben
Upper Annandale 2-2 Coldstream
Kirkintilloch Rob Roy 1-1 Creetown
Kilwinning Rangers 1-1 Newtongrange Star
Newmachar United 2-2 BSC Glasgow
Kello Rovers 2-2 Campbeltown Pupils
Lesmahagow 1-1 Carluke Rovers
Rosyth 2-2 Nairn County

INCOMPLETE TIES…

Alness United X-X Orkney
Lossiemouth 2-X Invergordon
Golspie Sutherland X-1 Civil Service Strollers
Inverness Athletic X-1 Caledonian Braves
Craigmark Burntonians 4-X Halkirk United
Thurso X-5 Stoneywood Parkvale
St Duthus X-2 Lugar Boswell Thistle
Scourie X-2 Clydebank
Bonar Bridge X-0 Largs Thistle
Loch Ness X-1 Edinburgh College
Glenafton Athletic 3-X Spartans (SWPL)
Deveronvale 0-X Rangers (SWPL)
Glasgow United v-X Hamilton Academicals (SWPL)
Burghead Thistle 0-X Aberdeen (SWPL)
Partick Thistle (SWPL) X-X Celtic (SWPL)
Hibernian (SWPL) X-1 Cruden Bay
Hearts (SWPL) X-4 Stonehaven
BSC Glasgow v-X Glasgow City (SWPL)
Kennoway Star Hearts X-2 Craigroyston
Dunipace X-3 Formartine United
Newton Stewart X-0 Armadale Thistle
Banchory St Ternan 1-X Cumbernauld Colts
East Kilbride Thistle X-2 Kinnoull
Dundee St James X-1 Maryhill
Islavale X-X Luncarty
Glasgow University X-4 Cambuslang Rangers
Dalry Thistle X-1 Mid-Annandale
St Roch's 3-X Bellshill Athletic

Any errors or omissions, come tell me, right? Right? Right. 

Scourie withdrawing from the NCL means Clydebank are through to the second round. 

Edited by Jimmy Shaker
Link to comment
Share on other sites

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP

FIRST ROUND RESULTS - FRIDAY, AUGUST 20th – SUNDAY – AUGUST 22th, 2021

COMPLETED TIES…

Lossiemouth 2-3 Invergordon
Golspie Sutherland 4-1 Civil Service Strollers
Inverness Athletic 4-1 Caledonian Braves
Craigmark Burntonians 4-3Halkirk United
Thurso 0-5 Stoneywood Parkvale
Scourie X-2 Clydebank (Scourie scratched)
Newton Stewart 4-0 Armadale Thistle
Upper Annandale 0-2 Coldstream
Kennoway Star Hearts 0-2 Craigroyston
Dunipace 5-3 Formartine United
Banchory St Ternan 1-2 Cumbernauld Colts
Coupar Angus 0-3 Lochmaben
Inverurie Loco Works 1-2 Broughty Athletic
Whitehills 0-3 East Stirlingshire
Lesmahagow 2-3 Carluke Rovers
Islavale 0-1 Luncarty
Glenrothes 4-1 Gretna 2008
Kilwinning Rangers 1-0 Newtongrange Star
Newmachar United 4-2 BSC Glasgow
Kello Rovers 1-2 Campbeltown Pupils

GOING TO A REPLAY…

St Duthus 2-2 Lugar Boswell Thistle
East Kilbride Thistle 2-2 Kinnoull
Dundee St James 2-2 Maryhill
Pumpherston 1-1 Culter
Kirkintilloch Rob Roy 2-2 Creetown
Dalry Thistle 1-1 Mid-Annandale

INCOMPLETE TIES…

Alness United 2-X Orkney
Loch Ness X-1 Edinburgh College
Glenafton Athletic 3-X Spartans (SWPL)
Deveronvale 0-X Rangers (SWPL)
Burghead Thistle 0-X Aberdeen (SWPL)
Partick Thistle (SWPL) X-X Celtic (SWPL)
Hibernian (SWPL) X-1 Cruden Bay
Hearts (SWPL) X-4 Stonehaven
BSC Glasgow v-X Glasgow City (SWPL)
Bonar Bridge X-0 Largs Thistle
Fauldhouse United X-2 Berwick Rangers
Glasgow United 1-X Hamilton Academicals (SWPL)
Glasgow University X-4 Cambuslang Rangers
St Roch's 3-X Bellshill Athletic
Rosyth 1-X Nairn County

Almost through the first round now. The women - naturally - are late getting ready, and don't actually start until next Sunday. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jimmy Shaker said:

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP

FIRST ROUND RESULTS - FRIDAY, AUGUST 20th – SUNDAY – AUGUST 22th, 2021

COMPLETED TIES…

Lossiemouth 2-3 Invergordon
Golspie Sutherland 4-1 Civil Service Strollers
Inverness Athletic 4-1 Caledonian Braves
Craigmark Burntonians 4-3Halkirk United
Thurso 0-5 Stoneywood Parkvale
Scourie X-2 Clydebank (Scourie scratched)
Newton Stewart 4-0 Armadale Thistle
Upper Annandale 0-2 Coldstream
Kennoway Star Hearts 0-2 Craigroyston
Dunipace 5-3 Formartine United
Banchory St Ternan 1-2 Cumbernauld Colts
Coupar Angus 0-3 Lochmaben
Inverurie Loco Works 1-2 Broughty Athletic
Whitehills 0-3 East Stirlingshire
Lesmahagow 2-3 Carluke Rovers
Islavale 0-1 Luncarty
Glenrothes 4-1 Gretna 2008
Kilwinning Rangers 1-0 Newtongrange Star
Newmachar United 4-2 BSC Glasgow
Kello Rovers 1-2 Campbeltown Pupils

GOING TO A REPLAY…

St Duthus 2-2 Lugar Boswell Thistle
East Kilbride Thistle 2-2 Kinnoull
Dundee St James 2-2 Maryhill
Pumpherston 1-1 Culter
Kirkintilloch Rob Roy 2-2 Creetown
Dalry Thistle 1-1 Mid-Annandale

INCOMPLETE TIES…

Alness United 2-X Orkney
Loch Ness X-1 Edinburgh College
Glenafton Athletic 3-X Spartans (SWPL)
Deveronvale 0-X Rangers (SWPL)
Burghead Thistle 0-X Aberdeen (SWPL)
Partick Thistle (SWPL) X-X Celtic (SWPL)
Hibernian (SWPL) X-1 Cruden Bay
Hearts (SWPL) X-4 Stonehaven
BSC Glasgow v-X Glasgow City (SWPL)
Bonar Bridge X-0 Largs Thistle
Fauldhouse United X-2 Berwick Rangers
Glasgow United 1-X Hamilton Academicals (SWPL)
Glasgow University X-4 Cambuslang Rangers
St Roch's 3-X Bellshill Athletic
Rosyth 1-X Nairn County

Almost through the first round now. The women - naturally - are late getting ready, and don't actually start until next Sunday. 

What a lot of nonsense. How did you even work that out. at the 13th august Camelon had won 3 league games a  cup game and lost 1. So how would u work out theyd love 4-1 at home to downfield. Newton Stewart wouldn't beat Armadale 4-0 either and golspie sutherland certainly wouldn't win 4-1 against the strollers

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, yessiricanboogie said:

What a lot of nonsense. How did you even work that out. at the 13th august Camelon had won 3 league games a  cup game and lost 1. So how would u work out theyd love 4-1 at home to downfield. Newton Stewart wouldn't beat Armadale 4-0 either and golspie sutherland certainly wouldn't win 4-1 against the strollers

The results work themselves out, I just write them down, champ. 

Link to comment
Share on other sites

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP

FIRST ROUND RESULTS - FRIDAY, AUGUST 27th – SUNDAY, AUGUST 29th, 2021

COMPLETED TIES…

Alness United 2-3 Orkney
Loch Ness 3-1 Edinburgh College
Rosyth 1-0 Nairn County
Bonar Bridge 4-0 Largs Thistle
Glasgow University 1-4 Cambuslang Rangers
St Duthus 4-0 Lugar Boswell Thistle
Dundee St James 3-5 Maryhill
Pumpherston 3-9 Culter

GOING TO A REPLAY…

Fauldhouse United 2-2 Berwick Rangers
Kirkintilloch Rob Roy 3-3 Creetown

INCOMPLETE TIES…

St Roch's 3-X Bellshill Athletic
East Kilbride Thistle X-0 Kinnoull
Glenafton Athletic 3-X Spartans (SWPL)
Deveronvale 0-X Rangers (SWPL)
Burghead Thistle 0-X Aberdeen (SWPL)
Partick Thistle (SWPL) X-X Celtic (SWPL)
Hibernian (SWPL) X-1 Cruden Bay
Hearts (SWPL) X-4 Stonehaven
BSC Glasgow 2-X Glasgow City (SWPL)
Glasgow United 1-X Hamilton Academicals (SWPL)
Dalry Thistle X-3 Mid-Annandale

Hopefully get this wrapped up next weekend.

There's a dirty rumour circulating that this event could actually come to pass next season. 

Link to comment
Share on other sites

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP

FIRST ROUND RESULTS - FRIDAY, SEPTEMBER 3rd – SUNDAY, SEPTEMBER 5th, 2021

COMPLETED TIES…

BSC Glasgow 2-6 Glasgow City (SWPL)
Glenafton Athletic 3-0 Spartans (SWPL)
Burghead Thistle 0-2 Aberdeen (SWPL)
Hibernian (SWPL) 3-1 Cruden Bay
Hearts (SWPL) 1-4 Stonehaven
Glasgow United 1-2 Hamilton Academicals (SWPL)
Dalry Thistle 1-3 Mid-Annandale
St Roch's 3-5 Bellshill Athletic
Kirkintilloch Rob Roy 4-0 Creetown
East Kilbride Thistle 2-0 Kinnoull

GOING TO A SECOND AND FINAL REPLAY…

Fauldhouse United 0-0 Berwick Rangers 

INCOMPLETE TIES…

Deveronvale 0-X Rangers (SWPL)
Partick Thistle (SWPL) X-4 Celtic (SWPL)

Hopefully that'll be us done this coming weekend and we can move onto the Second Round. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP

FIRST ROUND RESULTS - FRIDAY, SEPTEMBER 10th – SUNDAY, SEPTEMBER 12th, 2021

COMPLETED TIES…


Fauldhouse United X-3 Berwick Rangers
Deveronvale 0-7 Rangers (SWPL)
Partick Thistle (SWPL) 0-4 Celtic (SWPL)

Fauldhouse's game was off so they're thrown out, and that's your lot for the first round.

Second round draw to be done later, with tie to begin this weekend. 

Link to comment
Share on other sites

Teams in the shoe for the second round draw...

1. Forres Mechanics
2. Banks O'Dee
3. Forfar West End
4. Strathspey Thistle
5. Lochee Harp
6. Edinburgh United
7. Rothes
8. Blackburn United
9. Crossgates Primrose
10. Musselburgh Athletic
11. Hill of Beath Hawthorn
12. Downfield
13. Dundee Violet
14. Arniston Rangers
15. Kirkcaldy & Dysart
16. Huntly
17. Aberdeen University
18. Haddington Athletic
19. Inverkeithing Hillfield Swifts
20. Burntisland Shipyard
21. Dunbar United
22. Lochgelly Albert
23. Buckie Thistle
24. Forres Thistle
25. Lochore Welfare
26. Whitehill Welfare
27. Bathgate Thistle
28. West Calder United
29. Bo'ness Athletic
30. Whitburn
31. Stoneyburn
32. Livingston United
33. Lochar Thistle
34. Abbey Vale
35. Syngenta
36. East Craigie
37. Penicuik Athletic
38. Darvel
39. Carnoustie Panmure
40. Sunnybank
41. Cumbernauld United
42. East Kilbride
43. Beith Juniors
44. Preston Athletic
45. East End
46. Rothie Rovers
47. St. Peter's
48. Kilsyth Athletic
49. Lochee United
50. Linlithgow Rose
51. Peebles Rovers
52. Finnart
53. Gala Fairydean Rovers
54. Thorniewood United
55. St Cadoc's
56. Brechin City
57. Ashfield
58. Newmains United
59. Leith Athletic
60. Troon
61. Threave Rovers
62. Johnstone Burgh
63. Sauchie Juniors
64. Broxburn Athletic
65. Ardeer Thistle
66. The Spartans
67. Dalbeattie Star
68. Kilsyth Rangers
69. Clachnacuddin
70. Muirkirk Juniors
71. Benburb
72. Whitletts Victoria
73. St Anthony's
74. Glenvale
75. Port Glasgow
76. Renfrew
77. Larkhall Thistle
78. Bonnyrigg Rose Athletic
79. Bridge of Don Thistle
80. Forth Wanderers
81. Harmony Row
82. Motherwell (SWPL)
83. Ormiston
84. Vale of Leithen
85. St Cuthbert Wanderers
86. Blairgowrie
87. Fort William
88. Invergordon
89. Golspie Sutherland
90. Inverness Athletic
91. Craigmark Burntonians
92. Stoneywood Parkvale
93. Clydebank
94. Newton Stewart
95. Coldstream
96. Craigroyston
97. Dunipace
98. Cumbernauld Colts
99. Lochmaben
100. Broughty Athletic
101. East Stirlingshire
102. Carluke Rovers
103. Luncarty
104. Glenrothes
105. Kilwinning Rangers
106. Newmachar United
107. Campbeltown Pupils
108. Orkney
109. Loch Ness
110. Rosyth
111. Bonar Bridge
112. Cambuslang Rangers
113. St Duthus
114. Maryhill
115. Culter
116. Glasgow City (SWPL)
117. Glenafton Athletic
118. Aberdeen (SWPL)
119. Hibernian (SWPL)
120. Stonehaven
121. Hamilton Academicals (SWPL)
122. Mid-Annandale
123. Bellshill Athletic
124. Kirkintilloch Rob Roy
125. East Kilbride Thistle
126. Berwick Rangers
127. Rangers (SWPL)
128. Celtic (SWPL)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ranaldo Bairn said:

It's going to be a SWPL final isn't it? As the top 2 or 3 teams win 9-0 each week.

Banks O'Dee/Brechin/Celtic (SWPL)/Glasgow City (SWPL) are all nailed on for the last eight as a minimum, I'd guess. 

Link to comment
Share on other sites

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP

SECOND ROUND DRAW


Loch Ness v Johnstone Burgh
Celtic (SWPL) v Kilsyth Athletic
Bonnyrigg Rose Athletic v Lochmaben
Newmains United v Aberdeen University
Gala Fairydean Rovers v Kirkcaldy & Dysart
Broxburn Athletic v Carnoustie Panmure
Vale of Leithen v Bridge of Don Thistle
Cumbernauld United v Fort William
Campbeltown Pupils v Finnart
Renfrew v Rothie Rovers
Mid-Annandale v Thorniewood United
St Cadoc's v St Duthus
Crossgates Primrose v Ardeer Thistle
Lochee United v Port Glasgow
Arniston Rangers v Rangers (SWPL)
East Kilbride Thistle v Burntisland Shipyard
Berwick Rangers v Bellshill Athletic
Blairgowrie v Whitletts Victoria
Aberdeen (SWPL) v Harmony Row
Lochar Thistle v Glenrothes
Maryhill v Carluke Rovers
Invergordon v Kirkintilloch Rob Roy
Forres Mechanics v East Stirlingshire
East Kilbride v Banks O'Dee
Beith Juniors v Forfar West End
Kilsyth Rangers v Lochgelly Albert
Troon v Syngenta
Stoneyburn v Leith Athletic
Peebles Rovers v Linlithgow Rose
Bo'ness Athletic v Strathspey Thistle
Luncarty v Preston Athletic
Newmachar United v Larkhall Thistle
Musselburgh Athletic v Clachnacuddin
Sauchie Juniors v Newton Stewart
Bonar Bridge v Huntly
Glenvale v Edinburgh United
The Spartans v St Anthony's
Haddington Athletic v Glenafton Athletic
Dunipace v Inverkeithing Hillfield Swifts
Rosyth v Culter
Dunbar United v Rothes
St Cuthbert Wanderers v Cambuslang Rangers
Ormiston v Penicuik Athletic
Craigroyston v Buckie Thistle
Benburb v Whitehill Welfare
Motherwell (SWPL) v Hamilton Academicals (SWPL)
Forth Wanderers v Stonehaven
Clydebank v Hibernian (SWPL)
Downfield v Dalbeattie Star
Broughty Athletic v Glasgow City (SWPL)
Dundee Violet v St. Peter's
East End v Orkney
Brechin City v Stoneywood Parkvale
Golspie Sutherland v Lochore Welfare
Darvel v Bathgate Thistle
Livingston United v Coldstream
Abbey Vale v Inverness Athletic
Craigmark Burntonians v Threave Rovers
Whitburn v Sunnybank
West Calder United v Kilwinning Rangers
East Craigie v Blackburn United
Lochee Harp v Muirkirk Juniors
Forres Thistle v Hill of Beath Hawthorn
Cumbernauld Colts v Ashfield

And we start this weekend.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Second round results? Go on then. 

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP

SECOND ROUND RESULTS

WEEKEND OF SEPTEMBER 24th/25th/26th, 2021


East End 4-1 Orkney
Bonar Bridge 1-3 Huntly
Cumbernauld United 4-0 Fort William
Loch Ness 3-4 Johnstone Burgh
Renfrew 3-4 Rothie Rovers
Maryhill 2-1 Carluke Rovers
Invergordon 1-6 Kirkintilloch Rob Roy
Blairgowrie 1-2 Whitletts Victoria
Bo'ness Athletic 4-0 Strathspey Thistle
Dunbar United 3-4 Rothes
Broxburn Athletic 2-3 Carnoustie Panmure
Rosyth 1-0 Culter
Benburb 7-0 Whitehill Welfare
Ormiston 0-3 Penicuik Athletic
Craigroyston 0-4 Buckie Thistle
Dunipace 8-1 Inverkeithing Hillfield Swifts
Kilsyth Rangers 3-0 Lochgelly Albert
Luncarty 3-5 Preston Athletic
Peebles Rovers 1-2 Linlithgow Rose
Golspie Sutherland 8-0 Lochore Welfare
Whitburn 2-1 Sunnybank
Forres Mechanics 1-0 East Stirlingshire
East Kilbride 1-4 Banks O'Dee
Gala Fairydean Rovers 2-1 Kirkcaldy & Dysart
Arniston Rangers 0-3 Rangers (SWPL)
Lochar Thistle 2-5 Glenrothes
St Cuthbert Wanderers 2-0 Cambuslang Rangers
Bonnyrigg Rose Athletic 3-1 Lochmaben
Sauchie Juniors 3-2 Newton Stewart
Abbey Vale 12-1 Inverness Athletic
Celtic (SWPL) 2-1 Kilsyth Athletic
Broughty Athletic 2-3 Glasgow City (SWPL)
East Craigie 7-1 Blackburn United
Beith Juniors 3-2 Forfar West End
Troon 1-2 Syngenta
Darvel 2-4 Bathgate Thistle
Livingston United 1-2 Coldstream
Clydebank 2-1 Hibernian (SWPL)
Crossgates Primrose 4-3 Ardeer Thistle
St Cadoc's 1-2 St Duthus
Berwick Rangers 1-3 Bellshill Athletic
Lochee United 4-0 Port Glasgow
Glenvale 2-3 Edinburgh United
Dundee Violet 2-0 St Peter's
The Spartans 2-1 St Anthony's

GOING TO A REPLAY

Newmains United 0-0 Aberdeen University
Newmachar United 3-3 Larkhall Thistle
Musselburgh Athletic 1-1 Clachnacuddin
Cumbernauld Colts 1-1 Ashfield
Mid-Annandale 2-2 Thorniewood United
Craigmark Burntonians 4-4 Threave Rovers
West Calder United 1-1 Kilwinning Rangers
Downfield 3-3 Dalbeattie Star

INCOMPLETE TIES

Motherwell (SWPL) X-1 Hamilton Academicals (SWPL)
Brechin City 4-XStoneywood Parkvale
Forth Wanderers 1-X Stonehaven
Vale of Leithen X-2 Bridge of Don Thistle
Campbeltown Pupils X-1 Finnart
Aberdeen (SWPL) 0-X Harmony Row
East Kilbride Thistle 2-X Burntisland Shipyard
Forres Thistle 1-X Hill of Beath Hawthorn
Stoneyburn 3-X Leith Athletic
Haddington Athletic 1-X Glenafton Athletic

Link to comment
Share on other sites

FITBA NORTH ALL-IN NON-LEAGUE CUP

SECOND ROUND RESULTS

WEEKEND OF OCTOBER 1st/2nd/3rd, 2021

COMPLETED TIES


Stoneyburn 3-10 Leith Athletic
Musselburgh Athletic 4-1 Clachnacuddin
East Kilbride Thistle 2-0 Burntisland Shipyard
Brechin City 4-2 Stoneywood Parkvale
Campbeltown Pupils 0-1 Finnart
Aberdeen (SWPL) 0-4 Harmony Row
Motherwell (SWPL) 3-1 Hamilton Academicals (SWPL)
Newmachar United 1-0 Larkhall Thistle
Vale of Leithen 3-2 Bridge of Don Thistle
Haddington Athletic 1-2 Glenafton Athletic
Downfield 3-1 Dalbeattie Star
Cumbernauld Colts 0-2 Ashfield
Newmains United 4-2 Aberdeen University
Mid-Annandale 0-7 Thorniewood United
West Calder United 4-1 Kilwinning Rangers
Craigmark Burntonians 1-5 Threave Rovers

GOING TO A REPLAY

Forres Thistle 1-1 Hill of Beath Hawthorn
Forth Wanderers 1-1 Stonehaven

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...